Toki anahtar teslimi başlıyor

04 Şubat 2020 14:45 Ulus Belediyesi 3429

TOKİ anahtar teslim işlemleri başlıyor.

Hak sahiplerinin yapacağı işlemler aşağıda sıralanmıştır. Hayırlı olsun.

 Yandaki simgeye basarak işlem yapacağınız tarihler blok olarak ayrılmıştır.

1-Hak sahibi olduğunuz blok numarasına göre Ziraat Bankası Ulus Şubesine dairenizin satış değerinin %1 kısmında KDV sini yatırılacak. (Örneğin evinizin değeri 160.000 TL ise 1.600 TL) Kdv dışında banka Deprem Sigortası ve Yangın Sigortası yaptıracak. 2+1 dairelerden 635 TL, 3+1 dairelerden 955 TL Site Yönetimi Aidat ve Isınma Bedeli AVANS ücreti talep edecek.

2-Yukarıdaki listede belirtilen tarihte anahtar teslim işlemleri için Toki şantiyesinde evinizin kontrol ve teslim işlemleri için gidilecek.

3-Evinizin teslim işlemlerinin bitmesinin ardından Belediyemize "su aboneliği" için başvuruda bulunacaksınız. Başvuru sırasında; blok ve daire numaranız bilmeniz yeterlidir. (Daha önce bu bölümde DASK istendiği yazmaktaydı. TOKİ den alınan bilgilendirme ile muaf tutulmuştur.)

4-Elektrik abonelik işlemleri için Bartın EnerjiSa ofisine başvurmanız gerekmektedir.

5-Tapunuzun teslimi ödemelerinizin bitmesinin ardından TOKİ tarafından yapılacaktır.

 

Bilgilendirme: Anahtar tesliminin ardından hak sahipleri evlerine taşınabilirler. (Su ve elektrik aboneliklerinin ardından taşınmanız tavsiye edilir.)

Bilgilendirme: Teslim takviminin bitmesinin ardından TOKİ yetkilerince site yönetimi kurulma işlemleri başlatılacaktır. Ardından yakıt alımı gibi işlemler devam edecektir. Bu sürecin bir süre alacağını göz önüne alınması tavsiye edilir.

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.